DFM raporunun içermesi gerekenler.

May 20, 2022

hakkında en son şirket haberleri DFM raporunun içermesi gerekenler.

Plastik kalıpların kalitesi de plastik kalıpların maliyetini etkiler.İyi bir plastik kalıp yapmak için DFM yapımı çok önemlidir.Geçen sefer, sadece bir parçası olan plastik kalıpların DFM raporunun içeriğini anlatmıştık.Ardından, FORWA iki nokta eklemeye devam edecek:

1. Çıkarma yöntemi, çıkarma konumu, ayırma çizgisi konumu, uyumsuzluk gereksinimleri, görünüm gereksinimleri ve ayrıca plastik parçaların gravür bilgileri DFM raporunda belirtilmelidir.

2. Plastik kalıbın DFM'si olmasına rağmen, hiç kimse her zaman akıllı değildir.Bu nedenle, DFM raporunda belirsiz içerik için bir plan olmalıdır.Plastik kalıbın DFM içeriği ne kadar ayrıntılı olursa, dikkate alınması gereken faktörler o kadar fazla olur, sonraki işlemler daha basit olur, test kalıbından sonraki değişiklik daha az olabilir.DFM yapma sürecinde müşterilerle etkileşim sıklığı çok yüksek olacaktır.Bu nedenle, DFM yapma süreci aynı zamanda müşterilerin taleplerine ters düşmekten ve müşterilerin şikayetlerine yol açmamak için müşterilerin ürünlere yönelik taleplerini anlama sürecidir.Müşterilerin güvenini bile kaybedersiniz.